Všechno je to v hlavě

13.4. 2019Kateřina Jandlová160x0

To, jestli budeme spokojení, i to, jestli budeme nespokojení. Asi není těžké tomu uvěřit, i když se my lidi rádi odvoláváme na štěstí, osud, náhodu nebo zásah vyšší moci. Jak to ale udělat, aby hlava nebyla náš nepřítel, ale spojenec?

Už jsem tu napsala několik článků (třeba Přivolání pozitiv aneb placebo a nocebo) a asi by šel aplikovat i ePrůvodce. V Rozptylovacím sešitu tomu věnuju spoustu tipů. A čemu přesně? Jedním slovem by se asi dalo říct přeprogramování.

Před pár lety jsem dostala knihu Konec prokrastinace od Petra Ludwiga. Zhltla jsem ji, nadchla mě, ale řídit jejími radami jsem se nedokázala. Teda kromě té, že si mám koupit nové zvýrazňovače =D Při rozvodu jsem ji věnovala bývalému manželovi v dobré víře, že mu pomůže pohnout se z místa. (Na oplátku jsem dostala Kraď jako umělec ze stejné edice, ta je od Austina Kleona, taky boží čtení.) I když jsem Konec prokrastinace neměla u sebe, sledovala jsem FB stránku a prohlížela si každou novinku, která od autora přišla. Uvažovala jsem o diáři, ale už jsem měla pořízený ten svůj tyrkysový Filofax, tak jsem to nechala být. A třeba ho na příští rok transformují na šestidírkovou náplň!

Nedávno se ke mě kniha dostala zpátky. Mám pocit, že úplně jiná a z úplně jiné strany, ale už ji zase mám =)

Proč to ale celé píšu?

Konkrétními tipy z knihy jsem se sice neřídila, ale mám ji v povědomí a vím, že v některých oblastech mého života mi pomohlo i samotné přečtení. Třeba to, že když se nějaký cíl zdá příliš daleko, je výbornou taktikou stanovit si na cestě k němu dílčí stanoviště. Zkrátka snadněji dosažitelné menší cíle, které v součtu dají ten jeden velký. Myslím, že to pojmenovali porcování mamuta. Nakonec Everest taky nezdoláte za jeden den. Nejdřív vyjdete do základního tábora a poté se teprve vydáte k vrcholu. A kdoví, jestli cestou nejsou ještě nějaká další záchytná stanoviště.

Nebo když nad něčím přemýšlím a nemůžu na to přijít, tak svou mysl nechám nosit klacek a dělám u toho jiné věci. A ejhle! Řešení je na světě! Nejčastěji ve sprše, někdy při usínání (to bývá dost problém! do rána to zaručeně zapomenu, ale vstát a zapsat si to se mi nikdy nechce…) a někdy se k tomu posadím druhej den, kouknu se na to čerstvýma očima a prostě vím, jak na to.

Takže mám vyzkoušeno, že praktiky z knihy fungují. Proto jsem se rozhodla, že se zúčastním přednášky Nastavení mysli: Jak změnit svoje myšlení? Koná se v Hradci Králové, v pondělí 29. 4. večer. Sál v Aldisu je zatím zaplněný lehce nad polovinu a vstupné stojí 280,- což si myslím je pěkná cena. Já už jsem svoje místo zaplatila a těším se, že se dozvím nějaké praktické triky.

Koukněte se na jejich kalendář Přednášky a workshopy, třeba si taky nějaký termín vyberete. Nebo se třeba potkáme v tom Hradci. Pokud se budete chtít potkat se mnou osobně, tak mi napište a domluvíme se 😉

Věřím, že štěstí je stav mysli a že se každé ráno můžeme rozhodnout, jaký náš den bude.

Doktoři mě klasifikovali jako neplodnou. Přesto jsem přirozeně otěhotněla a poté porodila krásnou zdravou holčičku. Jak jsem to dokázala? Rozptýlila jsem svou pozornost a začala jsem se těšit ze života! A teď to učím další ženy, které touží po spokojeném a naplněném životě.
Napsala jsem k tomu Rozptylovací sešit.
Více si o mně můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.