Proč by si měl nejdřív „užít“ on a pak až ty?

V Rozptylovacím sešitě je pár tipů, které se opakují dvanáctkrát. Zkrátka jednou měsíčně. Nechci je tu vypálit všechny, ale k jednomu článek napsat prostě musím. Měl tu být už dávno, ale odkládala jsem ho. Je totiž trochu, no, jak to říct. Kontroverzní? Intimní? Možná oboje.

Jde o tip Užij si sex. Nejdřív on, pak ty.“ 

Ještě než jsem stihla článek napsat, několik čtenářek se na mne obrátilo, jestli to má nějaký význam a jestli to náhodou není prohozené. Není. A neříkám to kvůli nechuti přiznat chybu. Tu já klidně přiznám. Ale takhle je to v pořádku a má to svůj význam.

Vím, že chlapským orgasmem sex obvykle končí. Tak jsme na to zvyklé, tak to prostě chodí. Je to ale nutné? A proč to vlastně dělat jinak?

Jde o to, že při orgasmu se v ženském těle nahromadí hormon oxytocin a ten dělohu nutí nasávat. No a pokud má k dispozici sperma, nasměruje ho rovnou k vajíčku, což prý podle vědců zvyšuje šanci na otěhotnění až o 15%! (Blesk jako zdroj není úplně eňo-ňuno, ale výzkum je z irské University College Cork, což by to mělo vyvážit.)

Tak proto nejdřív on a pak ty =)

A chcete-li jednu osobní historku, zde je. S manželem jsme zkoušeli všechny možné babské rady – po sexu zvednout nohy, podložit zadek… Nejspíš jsme byli dost k smíchu. A v momentě, kdy jsme tohle přestali řešit, a zase jsme si začali užívat sex zkrátka jen pro sex a ne pro reprodukci, se něco stalo.

Bylo to někdy kolem mých narozenin, leželi jsme v posteli už „po akci“ a povídali jsme si. No a mě přišlo najednou nějak děsně nefér, že jsem si neužila taky. No a protože jsem měla nějak moc energie, nechtěla jsem to nechat jen tak být. A taky jsem to tak nenechala! Manžel je bytostně přesvědčen, že právě to byla ta chvíle, kdy se nám podařilo zadělat na malou K. Podle mě má pravdu.

Proto to radím i vám. Samozřejmě to není zaručené. Nic není zaručené. Já jsem důkaz toho, že ani umělé oplodnění není zaručené. A vím, že v tomhle nejsem zdaleka sama. Ovšem na rozdíl od IVF, opačné vyvrcholení je zdarma!

Tak na to pamatujte, až budete mít příště s partnerem svou chvilku!

Doktoři mě klasifikovali jako neplodnou. Přesto jsem přirozeně otěhotněla a poté porodila krásnou zdravou holčičku. Jak jsem to dokázala? Rozptýlila jsem svou pozornost a začala jsem se těšit ze života! A teď to učím další ženy, které touží po spokojeném a naplněném životě.
Napsala jsem k tomu Rozptylovací sešit.
Více si o mně můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.