Pěšky do Bretaně? Pojďte, já už jsem na cestě!

25.4. 2019Kateřina Jandlová207x0

Zní to šíleně a po pravdě, pokud byste skutečně vyrazili, trvala by cesta 30 dní a to jen za předpokladu, že byste šli příšernou rychlostí dnem i nocí bez jediné pauzy! =D To asi ne… Takže jak to udělat?

Tento článek souvisí s několika TIPy ze sešitu. Například počet ujitých kroků denně, vysněné destinace k navštívení a podobné.

Samozřejmě, pokud vás Bretaň neláká, tak si vyberte jiný cíl! O tom to totiž je, aspoň symbolicky dojít tam, kam nemáte možnost se skutečně dostat. Já už pět let toužím po návratu do Bretaně a zatím to nevypadá, že by se mi to mělo splnit… Tak jsem letos trochu upravila nápad, kterej se mihnul ve skupině Planner lovers v České Republice. Naplánovala jsem cestu z domova do mého oblíbeného bretonského města Camaret sur Mer a vydala jsem se na cestu.

Trasu jsem nechala naplánovat Mapy.cz, když ji zkoumám detailněji, mám pocit, že mnohdy by šla vést jinudy, ale vzhledem k tomu, že jde jen o virtuální pomůcku, nechala jsem to být. Hlavní díl práce odvádí chytrý náramek, který mi počítá kroky. S manželem jsme si k loňským Vánocům nadělili Xiaomi Mi Band 3. Až na jednu problematickou aktualizaci, kterou se naštěstí podařilo vyřešit, jsem s nimi moc spokojená. Aplikace v mobilu mi pak ukazuje kolik mám ujito kroků a když splním svůj denní limit, tak náramek zavibruje. Stejným vibrováním mě i vzbudí, když si nastavím budík a stejně tak mě umí upozornit na příchozí hovor a ukáže mi esemesku. Prostě celkem paráda.

Ovšem co je podle mého ještě důležitější, je vizuální zpracování tohohle projektu.

Fotky zachycují můj diář (teď jsem ještě zpětně doplnila počty kroků, čistě ze zvědavosti) a snad je z nich jasné, jak tenhle projekt funguje. Na začátku jsem si stanovila cíl a vypočítala, kolik toho musím ujít. Řídila jsem se tím, v jakých mírách se shodnou Mapy.cz a můj náramek. Nejlepší by samozřejmě byly kroky, ale nakonec jsem vybrala metry. Přestože náramek ukazuje kilometry. Kolikrát si říkám, že by bylo lepší dělat to v kilometrech, ale některé dny neujdu ani jeden celý kilometr (i když to bylo jen po té operaci, což se doufám už nebude opakovat), tak by se to blbě zaznamenávalo.

Každý den si poznačím, kolik jsem toho ušla, kolik mi zbývá a některé dny, klasicky ty, kdy mám v diáři prázdné místo, si spočítám, kolik jsem toho ušla celkem a kde asi tak se na cestě nacházím. Záložku s mapou si nechávám otevřenou, mám strach, že by mi při dalším zadávání vypočítali jinou trasu.

S projektem jsem začala 1. 1. 2019, dnes je 23. 4. 2019 a já jsem ušla cca přesně 289 201 m. Pro zajímavost jsem dopočítala i ty kroky, samozřejmě se pohybujeme jen v orientačních číslech, ty hodinky jsou sice super, ale na přesnost bych krk nedala. Je to tedy 408 351 kroků! Je zajímavé, že jak se venku zlepšuje počasí, roste i moje měsíční skóre ušlých kroků. Leden byl na pendrek kvůli té operaci, ale teď, týden před koncem dubna už mám zase víc, než za celý březen. Miluju statistiky!

Na své cestě jsem někde asi deset kilometrů před Tachovem, což znamená, že jsem skoro na hranicích! Musím se přiznat, že jsem chvíli nevyplňovala, měla jsem takový pocit marnosti, že se neposunuju a že nikam nedojdu, ale tohle zjištění mě neuvěřitelně nakoplo! ^_^

Kdo se ke mně přidá a kam půjde? =)

Doktoři mě klasifikovali jako neplodnou. Přesto jsem přirozeně otěhotněla a poté porodila krásnou zdravou holčičku. Jak jsem to dokázala? Rozptýlila jsem svou pozornost a začala jsem se těšit ze života! A teď to učím další ženy, které touží po spokojeném a naplněném životě.
Napsala jsem k tomu Rozptylovací sešit.
Více si o mně můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.